אודות 

השרות הפסיכולוגי החינוכי

השרות הפסיכולוגי של גבעת זאב מעניק שרות לילדים הלומדים בישוב, להוריהם  ולמערכת החינוך היישובית.

השרות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) הוא יחידה ייעוצית טיפולית בתוך מחלקת החינוך של המועצה המקומית. השפ"ח כפוף מקצועית לשפ"י במשרד החינוך ופועל על פי הנחיות שפ"י. היחידה מונה מנהלת, מזכירה ואנשי צוות מקצועיים. היקף תקינת הפסיכולוגים הנוכחי הוא 2.75 תקנים (56% כיסוי מהאמור להיות). 

השרות עוסק במניעה באיתור ובטיפול וכמו כן בהתערבויות חרום. הוא ניתן לתלמידים הלומדים במסגרות החינוך הממלכתי, הממ"ד, הממלכתי חרדי והמוכש"ר בתוך גבעת זאב. השרות ניתן לתלמידי המסגרות האלה מגן טרום חובה והלאה, וכולל יעוץ לאנשי צוות, יעוץ להורים, אבחון על פי שיקול דעת מקצועי והיקף התקינה. תושבים הלומדים במסגרות מחוץ לגבעת זאב מקבלים שרות מהשפ"ח דרך ועדות השמה, ועדות שיבוץ, וועדות טיפול ברווחה. השרות תורם ללווי בני נוער בסיכון. על פי רוב פועלים בהדרכת השפ"ח חונכים טיפוליים, או מטפלים באמנויות, אשר מרחיבים בכך את השרות הטיפולי בקהילה.

השפ"ח מעורב במקרי חרום, מפעיל קו פתוח להורים במצבי חרום, ומעניק על פי שקול דעת וכח אדם התערבויות קצרות-מועד במשבר.

 לשפ"ח תרומה בחשיבה קהילתית בנושאים הקשורים לילדים ולבני נוער, ובבריאות הנפש. בהתאם גם נבנו שותפויות עם גורמים טיפוליים אחרים בקהילה.

נציגים מטעם השפ"ח שותפים בועדות תכנון טיפול ברווחה בהזמנת הרווחה.

על פי רב מופנים הורים אל השרות הפסיכולוגי דרך בתי הספר והגנים. להורים יש גם אפשרות לפנות ולהתייעץ ביזמתם. הפסיכולוגים בשפ"ח נותנים להורים יעוץ ראשוני ומפנים להמשך ברור וטיפול על פי הצורך, ומלווים את צוותי החינוך בהתערבויות בתחומי הלמידה, החברה, והוויסות הרגשי וההתנהגותי של התלמידים.

 כדי להרחיב את השרות לקהילה מופעלים מספר פרויקטים בשרות הפסיכולוגי בתקצוב ייחודי. למשל קבוצות הדרכה להורים על השמוש במשחק להתפתחות הילד, הדרכת הורים לבני נוער ולגיל הרך (אלה דרך פרויקט 360). קבוצות הדרכה להורי ילדי גנים מדי פעם (בתקציב שפ"י), ועוד. אלה משתנים מדי שנה. כאן ניתנת להורים אפשרות להרחבת הדיאלוג עם הפסיכולוגים.

 

תחומי עבודת השרות: 

איתור, הערכה ואבחון של קשיים בהתפתחות של ילדים בתחומים: קוגנטיבי - לימודי, רגשי, התנהגותי וחברתי.

ייעוץ להורים בסוגיות נורמטיביות שונות בהתפתחותם של ילדים: מוכנות לכיתה א', הסתגלות למעברים, התמודדות הילד והמשפחה עם לקויות למידה, קשיים בתחום הרגשי, סמכות הורית, דילמות של גיל ההתבגרות , מצבי לחץ ומשבר וכו'.

ייעוץ ותמיכה למערכת החינוכית, לגננות ולמורים למען קידום רווחתם הנפשית של ילדים. 

בזמנים של לחץ ומתח ובמצבי משבר, עוסק השרות הפסיכולוגי בהקניית כלי ההתמודדות למערכת החינוכית ובהתערבויות למען הפרט והמשפחה.

פרסומים בדף פייסבוק של השרות ובעתון המקומי

הפסיכולוגים פועלים בכפוף לקוד האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים, בין השאר דואגים לשמירה על חסיון ופרטיות של הפונים. 

 

יצירת קשר 

לידיעת הפונים: מכיון שהפסיכולוגים נמצאים בשעות העבודה בפגישות מקצועיות בגנים ובבתי הספר או במבנה השפ"ח, ומכיון שהיקף שעות המזכירות מצומצם, פעמים רבות אין מענה מידי לפונים טלפונית. אנו מתנצלים ומבקשים לכן להשאיר הודעות ברורות במענה הקולי. ניתן גם לפנות במייל.

מאותה הסיבה אנו מבקשים לתאם פגישות מראש.

 

למעבר לדף הפייסבוק של השרות הפסיכולוגי - לחצו כאן

ניתן לשלוח שאלות להתיעצות כללית דרך המייל או דרך דף הפייסבוק. לפניות אחרות נא להשאיר הודעה בטלפון.

 

עובדי המחלקה

עובדי המחלקה

תפקיד 

שם

מנהלת השירות הפסיכולוגי

יערה מרחבי

מזכירה

הילה שער

פסיכולוג

אלי איזנר

פסיכולוגית                                    

איה קרן

פסיכולוג

אורי בר יוסף

פרטי יצירת קשר

יערה מרחבי
מנהלת השירות הפסיכולוגי
השירות הפסיכולוגי חינוכי נמצא ברח' קרית יערים 18 (ניתן להגיע אליו דרך המעלית או מהמדרגות בצד ימין של הבניין)