דלג לתוכן העמוד
גודל טקסט
ניגודיות צבעים

מחלקת החינוך

 תושבים נכבדים שלום וברכה,

מערכת החינוך מציבה לעצמה מדי שנה יעדים חדשים תוך חתירה לביסוס הקיים, כדי להבטיח את צעידתה של המערכת להישגים ולערכים בכל תחומי החינוך. בשלוש השנים  האחרונות המערכת פועלת וכותבת חזון חינוכי יישובי, שהערכים המובילים בגבעת זאב הם: הישגים וכבוד האדם, יהדות ואהבת הארץ. 

אנחנו הולכים לקראת שינוי משמעותי של הרחבת האוטונומיה של המנהל, על מנת שיכלו לעשות תהליכים עמוקים, פנים בית ספריים, וימשיכו ויבחנו דרכים אופרטיביות ליישום הערכים שגובשו ולהטמיע בתוך המערך הפדגוגי למערכת החינוכית ביישוב.

נכנסים תכניות  למצוינות – אמירים – (תכנית לפיתוח כישורי מצוינות) בתוך בית הספר.

הניהול העצמי שנכנס השנה הוא אתגר והזדמנות לצוותים המובילים בבתי הספר, לבנות תכניות ייחודיות, בהתאם לתוכניות השנתיות של בתי הספר ושימוש מושכל במשאבים ואנו רואים זאת בסוף השנה שבתי הספר למדו את הנושא המזכירות השתלמו ורואים את ההצלחה בפתח.

השנה סיימנו את תכנית השאלת ספרי הלימוד והיא מופעלת בכל בתי הספר ביישוב בהצלחה רבה 90% מההורים נכנסו לתוכנית.

בתי הספר קבלו ותוקצבו לרכישת ציוד למדעים ולמחשבים. במקביל המועצה השקיע מדריכים לאנגלית ומדעים כדי לעמוד ביעד של הישגים לימודיים.

בשנה זו ניפתח מגרש לזהירות בדרכים הבא להטמיע התנהגות בטוחה בכביש, הן להולכי רגל והן לרוכבי אופניים הוא נמצא בבית הספר ממלכתי א' תל"י ושם כל תלמידי הגנים וכתות א' ב' יודרכו במקום.

מרכז המדעים התרחב, נפתחה פרפריה ובריכת דגים, החצר התרחבה וזה בנוסף למרכז המדעים והאומנויות. השנה אנו נתחיל פעילות גם עם כתות א'.

זה המקום למדידה והערכה של מערכת החינוך היישובי אנחנו מובילים את השיפורים ומודדים את התפוקות של ההישגים הלימודיים במוסדות החינוך גם באקלים בית ספרי "דרך ארץ קדמה לתורה" וגם בהישגים הלימודיים של התלמידים.

מערכת החינוך ביישוב צברה מוניטין בזכות אנשי מקצוע מסורים ומקצועיים הפועלים ללא לאות בגני הילדים, בבתי הספר, בשירות הפסיכולוגי, ביחידה הטיפולית- חינוכית, בספריה היישובית, במרכז למדעים ואומנויות, במועדוניות וביחידת הנוער אנו מעריכים ומוקירים את עבודתם.

ברצוני להודות לצוות החינוך שבלעדיהם לא הייתי יכולה מידי שנה לפתוח את שנת הלימודים למנהלת הלשכה לוי אילנית, לסיגלית ענתבי אחראית גני ילדים, לאב הבית אורי שללו.

בנימה אישית, אבקש להודות למר יוסי אברהמי  ראש המועצה המקומית על תמיכתו הבלתי מסויגת במערכת החינוך, והמסר הוא שהחינוך עומד תמיד בראש מעייניו.

בברכת שנת לימודים פורייה.

 

     דניאלה שופן

מנהלת המחלקה לחינוך