השרות הפסיכולוגי של גבעת זאב מעניק שרות לילדים הלומדים בישוב, להוריהם  ולמערכת החינוך היישובית.

השרות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) הוא יחידה ייעוצית טיפולית בתוך מחלקת החינוך של המועצה המקומית. השפ"ח כפוף מקצועית לשפ"י במשרד החינוך ופועל על פי הנחיות שפ"י. היחידה מונה מנהלת, מזכירה ואנשי צוות מקצועיים. היקף תקינת הפסיכולוגים הנוכחי הוא 2.75 תקנים. 

השרות עוסק במניעה באיתור ובטיפול וכמו כן בהתערבויות חרום. הוא ניתן לתלמידים הלומדים במסגרות החינוך הממלכתי והמוכש"ר בגבעת זאב מגן טרום חובה והלאה, וכולל יעוץ לאנשי צוות, יעוץ להורים, אבחון על פי שיקול דעת מקצועי והיקף התקינה. תושבים הלומדים במסגרות מחוץ לגבעת זאב מקבלים שרות מהשפ"ח דרך ועדות השמה, ועדות שיבוץ, וועדות טיפול ברווחה. השרות תורם ללווי בני נוער בסיכון. על פי רוב פועלים בהדרכת השפ"ח חונכים טיפוליים, או מטפלים באמנויות, אשר מרחיבים בכך את השרות הטיפולי בקהילה.

השפ"ח מעורב במקרי חרום, מפעיל קו פתוח להורים במצבי חרום, ומעניק על פי שקול דעת וכח אדם התערבויות קצרות-מועד במשבר.

 לשפ"ח תרומה בחשיבה קהילתית בנושאים הקשורים לילדים ולבני נוער, ובבריאות הנפש. בהתאם גם נבנו שותפויות עם גורמים טיפוליים אחרים בקהילה.

על פי רב מופנים הורים אל השרות הפסיכולוגי דרך בתי הספר והגנים. להורים יש גם אפשרות לפנות ולהתייעץ ביזמתם. הפסיכולוגים בשפ"ח נותנים להורים יעוץ ראשוני ומפנים להמשך ברור וטיפול על פי הצורך, ומלווים את צוותי החינוך בהתערבויות בתחומי הלמידה, החברה, והוויסות הרגשי וההתנהגותי של התלמידים.

 

תחומי עבודת השרות: 

  • איתור, הערכה ואבחון של קשיים בהתפתחות של ילדים בתחומים: קוגנטיבי - לימודי, רגשי, התנהגותי וחברתי.
  • ייעוץ להורים בסוגיות נורמטיביות שונות בהתפתחותם של ילדים: מוכנות לכיתה א', הסתגלות למעברים, התמודדות הילד והמשפחה עם לקויות למידה, קשיים בתחום הרגשי, סמכות הורית, דילמות של גיל ההתבגרות , מצבי לחץ ומשבר וכו'.
  • ייעוץ ותמיכה למערכת החינוכית, לגננות ולמורים למען קידום רווחתם הנפשית של ילדים. 
  • בזמנים של לחץ ומתח ובמצבי משבר, עוסק השרות הפסיכולוגי בהקניית כלי ההתמודדות למערכת החינוכית ובהתערבויות למען הפרט והמשפחה.

 

הפסיכולוגים פועלים בכפוף לכללי האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים, ביניהם שמירה על חסיון ופרטיות של הפונים. 

 

 

ניתן לפנות לשרות בימים ראשון חמישי בשעות:  8:30  -  12:00 או להשאיר הודעה במענה הקולי. . בטלפון – 536367/4/5